Paylaş

5 Soruda Akustik Uzmanlığı

5 Soruda Akustik Uzmanlığı

1) Akustik Uzmanlığı nedir ve Akustik Uzmanı Nasıl Olunur?

Akustik Uzmanlığı, D1-Temel Bina Akustiği ile D2-Bina Akustiği Ölçümleri konularında düzenlenen eğitimleri en az %70 başarı ile tamamlayan kişilere Akustik Uzmanı denir ve sertifika sahibi olarak olunur. Bu sertifika ile Akustik Rapor ve Akustik Proje düzenleyebilir hale gelirler.

2) D1 ile D2’nin farkı nedir?

Akustik Proje hazırlayabilmek için D1 sertifikasına; bina akustik ölçümleri yaparak rapor düzenleyebilmek için ise ek olarak D2 sertifikasına sahip olmak gereklidir.

3) Sadece D2 alınabilir mi?

Hayır, D2 Tipi Bina Akustiği Sertifikası programına katılabilmek için daha önce D1 tipi sertifika sahibi olmak zorunludur.

4) Kimler sertifika alabilirler?

Mimar, inşaat mühendisi, makine mühendisi, elektrik mühendisi, elektrik ve elektronik mühendisi, fizik mühendisi ve akustik mühendisleri ile akustik alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapmış olan kişiler akustik rapor vermeye uygun sertifika alabilirler.

5) Doktora veya yüksek lisans eğitimim bina akustiği ile ilgili veya lisans eğitimim akustik ile ilgili yine de eğitim almak zorunda mıyım?

Hayır, sertifika programına devam şartı aranmaksızın programın sınavına girerek başarılı olmaları durumunda D1 sertifikası alınabilir.

Akustik Rapor İhtiyaçlarınızda En İyi Fiyat ve En Hızlı Teslim için Hemen Arayın

+90 212 263 1 001

10 Soruda Akustik Proje ve Akustik Rapor

Akustik Uzmanlığı