Paylaş

Hakkımızda

Hakkımızda

01

Hakkımızda

Ceren Kolan Şentürk ve Efe Can Şentürk tarafından 2015 yılında kurulmuş olan CE’s mimarlık ve akustik danışmanlığı hizmetleri sunan Londra ve İstanbul merkezli küresel bir mimarlık stüdyosudur. CE’s Birleşik Krallık ve Türkiye başta olmak üzere Dünya’nın çeşitli bölgelerine hizmet vermektedir. Bu bölgeler arasında Kamerun, Özbekistan gibi Dünyanın farklı kıtalarında yer alan ülkeler bulunmaktadır. Ticari faaliyetler, İngiltere ve Galler’de Ces Design Ltd unvanı ile Türkiye’de de Ces Mimarlık ve İnşaat A.Ş. unvanı ile sürdürmektedir.
CE’s Mimarlık Stüdyosu’nun, mimari akustik bölümünde doktora derecesine ve çevresel tasarım bölümünde de yüksek lisans derecesine sahip deneyimli ekibi faaliyet gösterilen tüm alanlarda profesyonellikle hizmet vermektedir. Türk Akustik Derneği üyesi, D-1 Temel Bina Akustiği Uzmanı sertifikasına ve Enerji Kimlik Belgesi Uzmanı sertifikasına sahip mimarlar CE’s Mimarlık Stüdyosu ekibinde görev almaktadır. Bugüne kadar; mimarlık alanında 30’un üzerinde proje ve akustik danışmanlık alanında da 550’nin üzerinde çalışma başarı ile tamamlamıştır.
CE’s, sahip olduğu tecrübe ve akademik birikim ile birlikte; özgün fikirler ışığında, ilham verici tasarımlarla dünyada izler bırakmayı hedeflemektedir.

02

YETENEKLERİMİZ

%

Mesleki Tecrübe

%

Akademik Birikim

%

Profesyonellik

03

EKİBİMİZ

Ceren Kolan Şentürk

Yüksek Mimar

Çevresel Tasarım Danışmanı

Lisans eğitimini; Bahçeşehir Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini; İngiltere’de yer alan, Bath Üniversitesi, Çevresel Tasarım Bölümü’nde tamamlayan Ceren Kolan Şentürk, İstanbul’da yer alan çeşitli üniversitelerde Öğretim Görevlisi unvanıyla dersler vererek akademik kariyerini geliştirmiştir. Sahip olduğu bilgi ve tecrübe birikimlerini kurucusu olduğu CE’s Mimarlık Stüdyosu’na aktarmaya devam etmektedir.

Efe Can Şentürk

Doktor Mimar

Akustik Danışmanı

Lisans eğitimini; Bahçeşehir Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini; Yıldız Teknik Üniversitesi, Yapı Fiziği Bölümü‘nde ve doktora eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İç Mimarlık Bölümü’nde tamamlayan Efe Can Şentürk, akademik hayatına İstanbul’da yer alan çeşitli üniversitelerde Öğretim Görevlisi unvanıyla dersler vererek geliştirmektedir. Sahip olduğu bilgi ve tecrübe birikimlerini kurucusu olduğu CE’s Mimarlık Stüdyosu’na aktarmaya devam etmektedir.

Tuğba Atsız

Yüksek Mimar

Çevresel Tasarım Danışmanı

Lisans eğitimini; Gebze Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nde tamamlayan ve yüksek lisans eğitimini; Yıldız Teknik Üniversitesi, Yapı Fiziği Bölümü’nde tamamlayan Tuğba Atsız, sahip olduğu bilgi ve tecrübe birikimlerini CE’s Mimarlık Stüdyosu’nda yer alarak geliştirmeye devam etmektedir.

Öykü Dorum

Mimar

Lisans eğitimini; Bahçeşehir Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nde, tamamlayan Öykü Dorum, sahip olduğu bilgi ve tecrübe birikimlerini CE’s Mimarlık Stüdyosu’nda yer alarak geliştirmeye devam etmektedir.

04

İLHAMLARIMIZ

Peter Zumthor

“We actually never talk about form in the office. we talk about construction, we can talk about science, and we talk about feelings […] From the beginning the materials are there, right next to the desk […] when we put materials together, a reaction starts […] this is about materials, this is about creating an atmosphere, and this is about creating architecture.”

VIA ARCHDAILY

Peter Zumthor

“My buildings should have an emotional core –a space which, in itself, has an emotional nice feeling.”

VIA ARCHDAILY

Peter zumthor

“In a fragment of a second you can understand: Things you know, things you don’t know, things you don’t know that you don’t know, conscious, unconscious, things which in a fragrant of a second you can react to: we can all imagine why this capacity was given to us as human beings – I guess to survive. Architecture to me has the same kind of capacity. It takes longer to capture, but the essence to me is the same. I call this atmosphere. When you experience a building and it gets to you. It sticks in your memory and your feelings. I guess thats what I am trying to do.”

VIA ARCHDAILY