Paylaş

Hakkımızda

Hakkımızda

01

CE’s Mimarlık Stüdyosu

CE’s; Ceren Kolan Şentürk ve Efe Can Şentürk tarafından Etiler, Beşiktaş, İstanbul’da mimarlık ofisi olarak kurulmuştur. Mimarlık, Akustik ve Enerji Kimlik Belgesi alanlarında hizmet vermektedir. Ekibinde mimarlık ve mimarlığa bağlı bir uzmanlık olan Çevresel Tasarım alanında uzmanlaşan kadrosu ile yapıları farklı yönleri ile bir bütün olarak ele alma becerisine sahiptir. CE’s, sahip olduğu bilgi ve tecrübe ile birlikte, yapılara yaşam katmayı ve bununla birlikte çağdaş tasarımlar ortaya çıkartarak özgün eserler bırakmayı hedefler.

Mimarlık alanında,

  • Tecrübeli; Mimar, Yüksek Mimar ve Dr. Mimar kadrosuyla,

  • Mekânın oluşma sürecini kapsayan; tasarım, projelendirme ve uygulama hizmetlerinin tamamında hizmet sağlamaktadır.

Akustik alanında,

  • Yüksek Lisans ve doktora düzeyinde akademik çalışmalarını sürdürmüş olan tecrübeli ve D1-Bina Akustiği Uzmanı Sertifikasına kadrosuyla,

  • Gürültü Kontrolü ve Hacim Akustiği konularında; Akustik Proje ve Akustik Rapor düzenleyerek danışmanlık hizmetini sağlamaktadır.

Enerji Kimlik Belgesi alanında,

  •  Yüksek Lisans düzeyinde akademik çalışmalarını sürdürmüş olan tecrübeli ve EKB Uzmanı Sertifikasına sahip kadrosuyla,

  • Çevresel Tasarım konusunda; Enerji Kimlik Belgesi düzenleyerek danışmanlık hizmetini sağlamaktadır.

CE' Mimarlık Ofis Konumu

02

YETENEKLERİMİZ

%

Mimarlık

%

Akustik

%

Enerji Kimlik Belgesi

03

EKİP

Ceren Kolan Şentürk

Yüksek Mimar / MSc Architect

Çevresel Tasarım Danışmanı / Environmental Design Consultant

Lisans eğitimini; Bahçeşehir Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini; İngiltere’de yer alan, Bath Üniversitesi, Çevresel Tasarım Bölümü’nde tamamlayan Ceren Kolan Şentürk, akademik hayatına İstanbul’da yer alan çeşitli üniversitelerde Öğretim Görevlisi ünvanıyla ders vererek devam etmektedir. Sahip olduğu bilgi ve tecrübe birikimlerini kurucusu olduğu CE’s Mimarlık Stüdyosu’nda yer alarak geliştirmeye devam etmektedir.

Efe Can Şentürk

Yüksek Mimar / MSc Architect

D1-Akustik Uzmanı / Acoustic Consultant

Lisans eğitimini; Bahçeşehir Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini; Yıldız Teknik Üniversitesi, Yapı Fiziği Bölümü’nde ve doktora eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İç Mimarlık Bölümü’nde tamamlayan Efe Can Şentürk, akademik hayatına İstanbul’da yer alan çeşitli üniversitelerde Öğretim Görevlisi ünvanıyla ders vererek devam etmektedir. Sahip olduğu bilgi ve tecrübe birikimlerini kurucusu olduğu CE’s Mimarlık Stüdyosu’nda yer alarak geliştirmeye devam etmektedir.

Tuğba Atsız

Mimar / Architect

Lisans eğitimini; Gebze Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nde tamamlayan ve yüksek lisans eğitimine; Yıldız Teknik Üniversitesi, Yapı Fiziği Bölümü’nde devam eden Tuğba Atsız, sahip olduğu bilgi ve tecrübe birikimlerini CE’s Mimarlık Stüdyosu’nda yer alarak geliştirmeye devam etmektedir.

Öykü Dorum

Mimar / Architect

Lisans eğitimini; Bahçeşehir Üniversitesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nde, tamamlayan Öykü Dorum, sahip olduğu bilgi ve tecrübe birikimlerini CE’s Mimarlık Stüdyosu’nda yer alarak geliştirmeye devam etmektedir.

04

İLHAMLAR

Peter Zumthor

“We actually never talk about form in the office. we talk about construction, we can talk about science, and we talk about feelings […] From the beginning the materials are there, right next to the desk […] when we put materials together, a reaction starts […] this is about materials, this is about creating an atmosphere, and this is about creating architecture.”

VIA ARCHDAILY

Peter Zumthor

“My buildings should have an emotional core –a space which, in itself, has an emotional nice feeling.”

VIA ARCHDAILY

Peter zumthor

“In a fragment of a second you can understand: Things you know, things you don’t know, things you don’t know that you don’t know, conscious, unconscious, things which in a fragrant of a second you can react to: we can all imagine why this capacity was given to us as human beings – I guess to survive. Architecture to me has the same kind of capacity. It takes longer to capture, but the essence to me is the same. I call this atmosphere. When you experience a building and it gets to you. It sticks in your memory and your feelings. I guess thats what I am trying to do.”

VIA ARCHDAILY